facebook logo

KRAKOWSKA SZKOŁA KARATE I KOBUDO

Shotokan Karate-do

Ryukyu Kobudo

karate_1000

Wymagania egzaminacyjne

Posiadamy własny program szkoleniowy i egzaminacyjny, który powstał w wyniku wieloletniego doświadczenia w treningu i nauczaniu Karate.

Stopnie w Karate nie mają charakteru absolutnego, nie służą rywalizacji i nie należy ich traktować jako celu samego w sobie. Mają one wymiar bardzo indywidualny. Egzamin na kolejny stopień ma na celu jedynie potwierdzić, osiągnięte postępy i włożoną pracę na drodze Karate – Do. Należy pamiętać, że rozwój w Karate nie ma końca, jest to sztuka, którą można uprawiać całe życie. Stopień mistrzowski (1 dan) oznacza po japońsku dosłownie „pierwszy poziom” - tak naprawdę jest to dopiero początek drogi, nie jej koniec.

Egzaminy w naszej Szkole odbywają się dwa razy w roku. Głowna sesja ma miejsce w marcu, dokładny termin jest ogłoszony na początku roku szkolnego, kolejny egzamin odbywa się w lipcu w czasie obozu letniego Szkoły. Egzaminy odbywają się zawsze w obecności Prezesa Szkoły oraz Instruktora, który pod którego okiem ćwiczy dana osoba. Potwierdzeniem otrzymanego stopnia jest dyplom naszej szkoły oraz przekazanie pasa w kolorze odpowiadającemu danemu stopniowi.

karate_1000

Wymagania egzaminacyjne

Nasza Szkoła oferuje również możliwość zdobywania stopni uczniowskich i mistrzowskich w kobudo. Egzaminy przeprowadza sensei Thomas Podzelny (5 dan) i odbywają się podczas corocznego seminarium w Krakowie. Otrzymane stopnie są respektowane na całym świecie w ramach międzynarodowej organizacji Ryukyu Kobudo Shimbukan z Hombu Dojo w Tomigusuku, Okinawa.

Stopień Bo Sai Tekko Nunchaku
8 kyu Kihon 1-4
7 kyu Kihon 1-4 Kihon 1-5
6 kyu Kihon Kata I (prawa strona) Kihon 6-10
5 kyu Kihon 1-8 Kihon Kata I
4 kyu Kihon 1-13 Kihon Kata I Kihon 1-10
3 kyu Kihon Kata I (lewa + prawa) Kihon Kata II Maezato no Tekko
2 kyu Kihon Kata II (lewa + prawa) Kihon Kata II Kihon 1-7
1 kyu Shushi no Kon Sho Chikinshitahaku no Sai Maezato no Nunchaku
1 dan Sakugawa no Kon Sho Chikinshitahaku no Sai Akamine no Nunchaku